Sirds fonds

Turpinām sniegt bezmaksas kardiologa konsultācijas

Ingunas Rožkalnes-Žubures sirds fonda ietvaros kardioloģe I. Rožkalne-Žubure plāno turpināt akciju "Ieklausies savos sirdspukstos" un sniegt bezmaksas kardiologa konsultācijas Latvijas pensionāriem un maznodrošinātiem, daudzbērnu ģimenēm. Pēc plāna tuvākā tikšanās...

Ministr Belēvič, pārņemiet sporta pārraudzību uz Veselības ministriju!

Slimību kontroles un profilakses centra dati liecina, ka vismaz katram piektajam bērnam Latvijā ir aptaukošanās, bet vēl vienai piektdaļai – liekais svars. Vismaz trīs ceturtdaļas no Latvijas bērniem sirgst ar mazkustību. Vidējais Latvijas puika vismaz 5 stundas svētdienā pavada datorspēlēs vai internetā, bet mazāk par divdesmit minūtēm – fiziskās aktivitātēs.

Par sirdi Jūrmalā

Vairāk nekā 20 gadus strādāju par kardioloģi Jūrmalā un esmu rehabilitācijas ārste pacientiem pēc sirds operācijām vai invazīvām manipulācijām. Tās invazīvās manipulācijas ir profesora Andreja Ērgļa klīnikā veiktas digitālās angiogrāfijas, sirds vainagartērijās ievietoti stenti vai no asinsvadiem izņemti trombi.

Zālēm jābūt rūgtām, špricei sāpīgai

Kad Laimdota* bija maza meitene , māte viņai pret saaukstēšanos deva dzert karstu pienu ar sviestu, alveju, medu, sodu un sīpolu sulu. Tas viņai uz visu mūžu radīja pārliecību, ka medicīna ir nežēlīga, bet viss ap to– mazohistisks. Zāles noteikti ir negaršīgas, šprices adata trula, zobārsta urbis tricina ne tikai vaigu, bet arī visu ēkas otro stāvu. Secinājums – veselības jomu jāvada cilvēkam, kurš pats nav bijis ne ārsts, ne pacients, taču spēj pārdot zāles, piegādāt kompjūtertomogrāfu vai vismaz sadalīt Eiropas struktūrfondus dzeltenai eļļas krāsai slimnīcas gaitenim.

Ko tik tie ārsti man nestāsta?

Vakar mani pārsteidza kāda paciente, kas ieradās uz pieņemšanu ar sarullētu žurnālu „Ko ārsti Tev nestāsta” rokās. Patiesībā esmu rehabilitācijas ārsts un mans pamatdarbs ir pacientiem stāstīt – stāstīt par viņu slimību, stāstīt par stentu, par angioplastiju, par zālēm, par režīmu, pierunāt atmest smēķēšanu un samazināt dzeršanu, pierunāt kāpt pa trepēm, nevis braukt ar liftu.

Ģimenes ārstu glābējzvans ministrei Circenei

Piektdien, 9. maija vakarā Ģimenes ārstu asociācija izteica neuzticību veselības ministrei Ingrīdai Circenei un visai valsts veselības politikai. Tūlīt pēc tam Nils Ušakovs sarīkoja grandiozu uguņošanu.

Kur mēs esam bijuši

Kur mēs esam bijuši karte

Tuvākie notikumi

Kardiorehabilitācijas ārsta ieteikumi sirds slimniekam

Lejupielādē bezmaksas bukletu

Meklē mūs arī