Ingunas Rožkalnes – Žubures Sirds fonds sadarbībā ar Latvijas Ārstu biedrību laiž klajā informatīvu padomu ceļvedi „Ieklausies savos sirdpukstos”. Tajā apkopoti kardiorehabilitācijas ārstu ieteikumi sirds slimniekiem, kas pēc infarkta jāievēro cilvēkam, lai varētu nodzīvot garu un kvalitaīvi piepildītu mūžu. Mediķi uzsver, ka sirds slimnieku veiksmīgas rehabilitācijas pamatā ir kustības, slikto ieradumu atmešana, pareizs uzturs un regulāra atbistošu zāļu lietošana.

Informatīvais izdevums „Ieklausies savos sirdspukstos” vienkāršā un saprotamā veidā sniedz padomus sirds slimniekiem, mācot pacientus sadzīvot ar savu slimību pēc atgriezšanās no stacionāra, kur par viņu rūpējās medicīnas personāls. Lai cilvēks arī turpmāk varētu baudīt pilnvērtīgu dzīvi un nepiedzīvotu atkārtotu infarktu, viņam jāmācās lieto veselīgs uzturs, jānodarbojas ar fiziskajām aktiviātēm un jālieto ārsta individuāli noteiktie medikameni. Mediķu prakse liecina, ka pacienti, beidzot ārtēšanos stacionārā, jūtas nedroši, viņiem vērojams nogurums un grūtības koncentrēties. Šajā periodā cilvēks bieži uzdod jautājumu: „Kāpēc tieši es piedzīvoju infarktu?”  Lai rastu atbildes uz šo jautājumu, noskaidrotu visu par infarkta cēloņiem, sekām un novērstu tā atkārtošanos, nepieciešama saruna ar ģimenes ārstu vai  rehabilitācijas speciālists. Lielākajai daļai pacientu pēc izrakstīšanas no slimnīcas tiek veikts monitorings, kurā mediķi  seko viņu sirds veselībai, lai novērstu slimības atkārtošanos un stabilizētu veselību.

Informatīvajā izdevumā „Ieklausies savos sirdpukstos” atrodama katram sirds slimniekam nepieciešama kardiorehabilitācijas programma, kas ietver izglītojošas nodarbības, īpašus fiziskus un relaksācijas vingrinājumus, palīdzību, mainot dzīvesveidu un mazinot sirds slimību riska faktorus. Rehabilitācijas mērķis ir uzlabot pacienta pašsajūtu un dzīves kvalitāti.

Ingunas Rožkalnes – Žubures veidotais informatīvais izdevums „Ieklausies savos sirdpukstos” būs pieejams ģimenes ārstu privātpraksēs.